Doğum Hesaplama

heading_decoration
clock_icon

Doğum Hesaplama için SAT (son adet tarihinizin) ilk gününü seçiniz.:

Doğum Hesaplama
Gebelik Hesaplama

Doğum Hesaplama

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz o an, hayatınızın en mutlu anlarından biri yaşadınız. Hissettiğiniz duygunun tanımını yapamadınız ve tatlı bir heyecan hissettiniz. Yaklaşık 9 ay sürecek bu güzel serüvenin ne zaman biteceğini merak ediyorsunuz. Bebeğinizi kucağınıza almak için sabırsızlanıyorsunuz. Sizi anlıyoruz.

Heyecanınıza ortak olmak ve doğru yönlendirebilmek için sitemizde doğum hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu aracı kullanarak bebeğinize kavuşacağınız tarihi öğrenebilirsiniz. Ancak aracın doğru tarih verebilmesi için istediğimiz bilgilerin doğru girilmesi önemlidir.

Doğum Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Doğum hesaplama için iki yöntem kullanılır. Bunlar ilki, döllenme tarihidir. Aslında en doğru doğum yapacağınız tarihi veren bilgi budur. Ancak döllenme tarihi, genellikle tam olarak bilinemez. Bir tedavi süreci sonrasında gebe kalındıysa ya da planlı bir gebelik yapıldıysa o zaman tarih hakkında fikir sahibi olunabilir.

İki yöntem ise en sık kullanılan yöntemdir. Bu yöntemde son regl döneminin ilk adet gününe göre hesaplama yapılır. Uzmanlar, bu yöntemi tercih eder.

Yöntemlerin hesaplama şekli farklılık gösterir. Dolayısıyla sizde iki tarihten birini seçmenizi istiyoruz. Seçtikten sonra seçiminize bağlı olarak tarih girmelisiniz. Çok kısa süre sonra doğum yapacağınız tarih ekranda belirecektir.

Doğum Hesaplama Nasıl Yapılır?

Doğum hesaplama aracı ile doğum yapılacak tarih kolaylıkla hesaplanabilir. Sistemimizde bulunan araçla iki tür hesaplama yapabilirsiniz. Döllenme tarihi ile hesaplama yaptığınızda tarihten 38 hafta sonrası doğum yapılacak tarihi belirler.

Son regl döngüsünün ilk adet gününe göre hesaplama yapıldığında ise 3 ay geriye giderek 10 gün eklenir. Bu hesaplamalar kafanızı karıştırabilir. Panik yapmayın. Sitemizde bulunan araçlarla ile sadece birkaç dakika içerisinde doğum yapacağınız tarihi öğrenebilirsiniz.

Doğum Hesaplama İşleminde Yanılma Payı Var Mıdır?

Doğum hesaplama, doğru bir kaynaktan yapılırsa yanılma payı, %1’den daha az bir ihtimaldir. Biz, bu kaynaklardan biriyiz. Sitemizde bulunan tüm hesaplama araçları, özel olarak hesaplanmıştır. Dolayısıyla istediğimiz tarihleri doğru girdiğinizde yanılma payı yoktur.

Bunun dışında olası durumlar da her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Beklenmedik bir erken doğum, tarihin değişmesine neden olabilir. Ayrıca bebeğin gelişimine ve annenin sağlık durumuna göre 40 hafta beklenmeyebilir. Bu tür durumlar, doğum yapılacak tarihi değiştirir.

Doğum Hesaplama Aracı Ücretli Mi?

gebelikhesaplama.co olarak sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Dolayısıyla sevincinize ve heyecanınıza ortak olmak için tüm hesaplama araçlarımızı sizlere ücretsiz olarak sunuyoruz. Ayrıca birçok bilgilendirici metnimiz ile araçları kullanmanıza yardımcı oluyoruz.

Sadece doğum yapacağınız tarihi değil gebelik haftanızı da gebelik hesaplama aracımızla öğrenebilirsiniz. Bunun yanında adet hesaplama aracımızı kullanarak adet döngünüz ve yumurtlama döneminiz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Siz, hizmetin detaylarını düşünmeyin. Gebelik hesaplama aracımız ile merak ettiğiniz tarihleri öğrenin ve gebelikhesaplama.co farkıyla hamileliğinizin keyfini doyasıya çıkarın.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir