Doğum Zamanı Hesaplama

heading_decoration
clock_icon

Doğum Zamanı Hesaplama için SAT (son adet tarihinizin) ilk gününü seçiniz.:

Doğum Zamanı Hesaplama
Gebelik Hesaplama

Doğum Zamanı Hesaplama

Hamilelik süreci 37 ila 40 hafta arasında değişkenlik gösteren bir süre zarfını ifade eder. Ancak herkesin hamilelik süreci aynı şekilde ilerlemediği için hamilelik planlaması yapmak isteyen kişiler doğum zamanı hesaplama yöntemlerini kullanırlar. Düzenli adet görüyorsanız doğum zamanı hesaplaması %90 oranında doğru sonuç verse de 40 hafta öncesinde bebeğin gelişimi, doğum pozisyonuna girmiş olup olmadığı ve tüm diğer faktörler göz önüne alınarak doktorun önerisi ile doğum süreci başlar. Sizler, ortalama olarak doğumunuzun ne zaman gerçekleşeceğini öğrenmek isterseniz doğum zamanı hesaplama yöntemini kullanmak için son adet döneminizi biliyor olmanız gerekir. Son adet döneminin ilk gününden başlamak üzere 280 güne kadar saymanız gerekir. Gebelik süreci 9 ay (40 haftalık) bir sürece tekabül eder. Bu hesaplama yöntemi ile bebeğinizi ne zaman kucağınıza alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bebeğin Doğumu Hesaplama Yöntemi Nedir?

Bebeğinin doğumunu heyecan ve mutluluk ile bekleyen anne ve babalar bebeklerin ne zaman dünyaya geleceklerini hesaplarlar. Uzmanların yaptıkları araştırmaya göre ortalama hamilelik süresi 40 haftadır. Bebek doğumu hesaplama yöntemi en sık kullanılan hesaplama yöntemidir. Anne adayı bebeğin doğumunu hesaplayabilmek için son adet gördüğü tarihin ilk gününden 3 ay çıkarması ve üzerine 7 gün eklemesi gerekir. Bu işlemin ardından bebeğin doğumu %90 oranında netleşir.

Normal Doğum Kaçıncı Haftada Gerçekleşir?

Normal doğum kaçıncı haftada gerçekleşir? sorusu anne adayları tarafından en çok araştırılan konuların başında gelir. Hem hamilelik sürecini hem de bebeğin gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini isteyen anne adayları bu süreçlerinde uzmanların tavsiyesini harfiyen uygularlar. Eski dönemlerden bugüne en çok tercih edilen doğum yöntemleri arasında normal doğum ilk sıradadır. Bu nedenle normal doğum yöntemi ile bebeğini kucağına almak isteyen anne adayları 38 ila 40 haftalık bir süreci tamamlaması gerekir. 37. Hafta içerisinde doğan bebekler erken doğum kategorisinde değerlendirilir. 42. Hafta içerisinde doğum gerçekleşir ise bu durumda ise geç doğum gerçekleşmiş olur. Normal doğumun başlama süreci sizlerin hamilelik serüveninize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Doktorunuzun tavsiyesine göre bebek tam zamanında ya da birkaç hafta öncesinde doğabilir.

Ultrason İle Gebelik Hesaplama

Adet düzensizliği yaşayan insanların son adet gördüğü tarihi net olarak bilebilme durumu mümkün değildir. Bu nedenle net olarak gebelik hesaplama yapmak istiyorsanız uzman doktora başvurmanız gerekir. Ultrason ile gebelik hesaplama yöntemleri en çok kullanılan yöntemler arasında ilk sırada yer alır. %100 doğru sonucu oluşturan bu gebelik hesaplama yöntemi bebeğinizin gelişim süreci hakkında da sizlere birçok bilgi verir. Kadın doğum randevusu oluşturduktan sonra uzmanlar direkt olarak ultrasona yönlendirerek gebelik haftanızın kaç olduğunu belirler. Sizler de ultrason ile gebelik hesaplama yöntemi kullanarak kaçıncı haftada olduğunuzu ve bebeğinizin hangi ay içerisinde dünyaya geleceğini net olarak belirleyebilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir